2018.04.09  AKTUALNOŚCI TURYSTYCZNE


       14 września 2018 - trasa 409 przez Moszną jest przejezdna !

Remonty dróg dojazdowych oraz budowa kanalizacji w Mosznej powodują lokalnie spore utrudnienia komunikacyjne. Dodatkowym problemem stały się zaburzenia estetyczno - przyrodnicze wywołane radykalnymi cięciami w parkowym starodrzewiu. Mamy więc co najmniej dwie przyczyny, które powodują, że nawet stałym bywalcom tej miejscowości coraz trudniej się w niej odnaleźć.


Mapka3.jpg

 Czerwone punkty oznaczają zamknięty odcinek trasy 409, przebiegający przez centrum wioski. Zielonymi punktami oznakowano objazd awaryjny.

PRZED WYJAZDEM DO MOSZNEJ WARTO WIEDZIEĆ ...

 

ODCINAK TRASY 409, POMIĘDZY DĘBINĄ I MOSZNĄ, JEST JUŻ PRZEJEZDNY.

 

800_D_Park_Cennik.JPG

        Wstęp do parku, ... w normalnych warunkach, należałoby wiązać z  nieograniczoną  dostępnością otwartych i sensownie zagospodarowanych "terenów zielonych" ( ... szczególnie tych, które są w dyspozycji samorządów ). Wstęp powinien być wolny od wszelkich opłat. Najwięcej emocji nie jest już w stanie wzbudzić "ekstremalne zwiedzanie pałacu", lecz sztuka przetrwania ( swoisty "survival" ) w maksymalnie przerżniętym,  kompletnie spapranym, skopanym estetycznie ( ... "zrewitalizowanym inaczej" ) angielskim ( ... kiedyś ! ) parku ... .

 

Google_Moszna2.JPG