"JEŚLI KIEDYKOLWIEK MARZYŁEŚ O ŚWIECIE ... , W KTÓRYM NIE ISTNIEJE TRADYCYJNY PODZIAŁ NA DOBRO I ZŁO ... "  to spełniasz elementarne kryterium użytkowe pionka w wiedźmińskiej zabawie, organizowanej w Mosznej.


ZREDUKUJ  SWOJE CZŁOWIECZEŃSTWO DO ZERA i zostań "Wiedźminem !" ( ... wtedy nawet najbardziej jaskrawa różnica, pomiędzy dobrem a złem, przestanie dla Ciebie istnieć ! )


Dyby.Jpg


           "The Witcher School to larp dla dorosłych, inspirowany serią The Witcher oraz sagą Andrzeja Sapkowskiego.

           W trakcie gry wcielisz się w adepta przechodzącego wiedźmińskie szkolenie: poznasz tajniki szermierki, łucznictwa, czy alchemii, będziesz polował na potwory, odkrywał tajemnice i intrygi oraz stawał przed trudnymi wyborami i     odczuwał na własnej skórze ich konsekwencje.

         Zamieszkasz na zamku, przemienionym na potrzeby larpa w prawdziwe wiedźmińskie siedliszcze i spotkasz bohaterów znanych z książki oraz gry.

        Szkoła Wiedźminów jest otwarta zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Jeżeli chcesz zostać częścią naszej przygody, zapisz się do naszego newsletera już teraz!


Zasieka1a.JPG

 Kluczowe informacje:

Nie planujemy już więcej wydarzeń w roku 2017. Sprzedaż biletów na pierwsze półrocze 2018 ruszy w listopadzie.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco!
www.facebook.com/witcherschool

The Witcher school jest grą przeznaczoną dla dojrzałych odbiorców, niezależnie od płci.  Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o świecie pełnym wiedźminów, potworów, czarów oraz intryg — świecie,                      w którym nie istnieje tradycyjny podział na dobro i zło — ten larp jest dla Ciebie.
Przez trzy dni będziesz adeptem wiedźmińskiego cechu. Ucząc się i walcząc pod okiem doświadczonych instruktorów, przeżyjesz przygodę oraz odkryjesz żywy świat The Witcher, w którym każda decyzja niesie ze sobą konsekwencje.

Miecz Przeznaczenia ma dwa ostrza —
jednym z nich ( ... tępym ? ) jesteś Ty.

W cenie biletu otrzymasz:

- trzy noclegi na Zamku Moszna,
- pełne wyżywienie, składające się ze śniadań oraz obiadokolacji,
- podstawowy kostium adepta wiedźmińskiego (do zwrotu po zakończeniu gry, z możliwością wykupu),
- specjalnie przygotowane zajęcia, w trakcie których zdobędziesz realne umiejętności, takie jak: szermierka, sztuka przetrwania, medytacja, zielarstwo, łucznictwo, alchemia,
- okazję do spotkania i walki z potworami znanymi z wiedźmińskiego bestiariusza,
- wyszkoloną kadrę kilkudziesięciu aktorów, wcielających się w nauczycieli, potwory oraz inne postaci (znane z kart powieści oraz gry The Witcher), dostępną na miejscu przez cały czas trwania larpa,
- całkowitą wyłączność oraz dostęp do większości terenów zamku i okolic,
- możliwość wytworzenia własnego ekwipunku skórzanego w ramach lekcji (zabierzesz go ze sobą po zakończeniu gry),
- własnoręcznie stworzony wiedźmiński medalion (zabierzesz go ze sobą po zakończeniu gry),
- niesamowitą przygodę w świecie Wiedźmina, której nie zapomnisz do końca życia! "


2017.04.03 MĘSKIE WIEDŹMY OPANOWAŁY MOSZNĄ


* zdjęcie oraz teksty zaznaczone kursywą są obce i pochodzą ( m.in.) ze strony www organizatorów przedsięwzięcia.

 

 

Pamiątkowe, wisielcze klimaty ...

 

Wiedmin_zestaw1.JPG

... pozostałości po ostatniej wizycie "wiedźminologów" w zabytkowym parku w Mosznej.

          Mamy więc w Mosznej kolejny przykład bezmyślnego marnowania bezcennej kulturowej materii oraz przekazu wartości jej bezcennego, dobrego ducha. Pałac w Moszneej nigdy nie był, ani nie będzie zamkiem i stąd wszelkie spektakularne, "rycerskie" zabawy w jego tle, potwierdzają jedynie płyciznę umysłową oraz głęboko zakorzenione bezguście inicjatorów podobnych przedsięwzięć.

        Wypadałoby, przy okazji, poważnie się zastanowić, czy stały i cykliczny program "zabawy" Wiedźminów otwartym ogniem nie zakłada przypadkiem w finale puszczenie "zamku" z dymem...

      Wydaje się, że w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłaby jak najszybsza przeprowadzka Wiedźminów z pałacu w Mosznej do ruin zamku w pobliskich Chrzelicach, które z pewnością tworzą znacznie bardziej atrakcyjną i lepiej zsynchronizowaną scenografię dla prezentacji ich niekontrolowanych, niebezpiecznych i atawistycznie zwyrodniałych instynktów.


       ... można również nadal zapraszać wiedźminologów do pałacu w Mosznej i cierpliwie czekać, aż doprowadzą go do takiego stanu, że zacznie on przypominać dzisiejszy zamek w Chrzelicach..