Remont drogi nr 414 OPOLE - PRUDNIK oraz budowa mostu  w DOBREJ, na trasie nr 409 Krapkowice - Prudnik,  praktycznie odcięły MOSZNĄ zarówno od A-4 jak i  lokalnych głównych połączeń drogowych. Oznakowania objazdów są mało czytelne i wprowadzają kierowców w błąd. Jak sobie poradzić?

Od dnia 12 grudnia 2008r. ma zostać przywrócony ruch na nowo otwartym moście  w DOBREJ i z tego powodu niniejszy artykuł (mam nadzieję) przejdzie ostatecznie do lamusa.

12. grudnia br. o godz 11.oo, po raz pierwszy przejechałem przez nowy most w Dobrej, w kierunku Krapkowic.Wszędzie widać pozostawione stare oznakowania. Na trasie trwają jeszcze intensywne prace przy wymianie nawierzchni asfaltowej, stąd powstające miejscami (niegrożne) korki.

20. grudnia br. ostatnie roboty wykończeniowe - wyrównano pobocza, jazda jak po stole, droga otwarta.

=======================================================================================

Wigilia'2008r.  * TRAGEDIA * Około godz. 1.00 między Steblowem a Dobrą ginie w wypadku samochodowym trzech 23. letnich mieszkańców Mosznej : Marek Mika, Roman Kaliński i Kamil Kuliński - zachowujcie na tej trasie szczególną ostrożność - nowy asfalt błyskawicznie wychwytuje z powietrza wilgoć i bardzo  łatwo pokrywa się śliskim szronem - UWAŻAJCIE ! NOGA Z GAZU !!!

=======================================================================================

 

Punktem startowym jest rondo na skrzyżowaniu tras 45/409 w Krapkowicach do którego prowadzą zjazdy z dwóch węzłów autostradowych : Dąbrówka (Rogów) i Krapkowice (Gogolin).

Z ronda możemy wybrać dwa rozwiązania. Każde z nich wydłuża dojazd zaledwie ok. 5 km.

1. Wybieramy kierunek na Prudnik i przed budowanym mostem w Dobrej (przed stawem) kierujemy się w prawo na drogę leśną utwardzoną grubym tłuczniem, którą po 4 km dojeżdżamy do Strzeleczek, gdzie wyjeżdżając z ulicy Leśnej (podporządkowanej) skręcamy w lewo - przejeżdżamy całą wioskę (w tym Rynek) na wprost i dojeżdżamy do trasy 409 (kapliczka), skręcamy w prawo i po 6 km jesteśmy w MOSZNEJ.

2. Jeżeli nie chcemy ryzykować jazdy przez las, możemy wybrać objazd całkowicie "asfaltowy", kierując się z ronda na Racibórz a po ok. 1,5 km ( za mostem, w Żywocicach) skręcamy w prawo, trasą 416 na Głogówek. Po 4 km, za miejscowością Ściborowice, skręcamy kolejny raz w prawo ( na drzewie po lewej stronie oznaczono  kierunek do firmy FILPLAST) i dojeżdżamy do Komornik, gdzie wyjeżdżając na drogę główną skręcamy znowu w prawo i po 3 km dojeżdżamy do miejsca budowy mostu na trasie 409.Tam znak wyprowadzi nas na nią w lewo i po 10 km również znajdziemy się w Mosznej.

Dla kierowców dojeżdżających z kierunku Kędzierzyna - Kożla najwygodniejszym rozwiązaniem będzie przejazd w Większycach przez rondo na wprost do Głogówka.Na małym rondzie w Głogówku w lewo kierunek Prudnik i przy wyjeżdzie z Głogówka (za mostem) skręcić w prawo na Smolarnię a następnie po ok. 10 km (w Kujawach) w lewo 3 km do Mosznej. 

Zapraszamy w MOSZNEJ do "parkowania na zielonym" -  kwity parkingowe dostępne również na ALLEGRO!

P.S.

Droga Opole- Prudnik została przywrócona do ruchu. UWAGA! bardzo wąskie , strome i  niebezpieczne  pobocza na odcinku leśnym za Dzikowem.

MAPA DOJAZDU OD STRONY KRAPKOWIC DOSTĘPNA TUTAJ!!!