Urząd Marszałkowski lokuje kolejną porcję pieniędzy w tzw. imprezową masówkę dla gawiedzi, przy której sceneria zabytkowego pałacu tylko pogłębia, tragiczne w wymowie, wrażenie maskarady i groteski.

 

 

 

Zakończenie wakacji w Mosznej  ( 30.08.2014 ).

 

Zakończenie wakacji być może dla wielu nie jest najprzyjemniejszym wydarzeniem roku, ale szykuje się okazja, by spędzić je w przyjemnej atmosferze. Wszystko to już w najbliższą sobotę 30 sierpnia na zamku w Mosznej. Uczestnicy imprezy przeniesieni zostaną w świat magii i cyrku. Nie zabraknie iluzjonistycznych sztuczek, baśniowych postaci wróżek i elfów oraz muzyki na żywo. Dla dzieci do 16 roku życia wstęp bezpłatny. Więcej o wydarzeniu w piątkowej LOŻY RADIOWEJ.

25 sierpnia 2014 22:30 ( wyemitowano ).

Atmosfera ma byś iście bajkowa. Ma to zapewnić zarówno scenografia zamku w Mosznej, jak i czekające na uczestników imprezy wydarzenia.

Głównym punktem imprezy będzie o 17:00 koncert Kasi Wilk, a o 18:00 Łukasza Zagrobelnego, którym towarzyszyć będzie Orkiestra Kameralna pod batutą Mateusza Walacha. Poza tym już od 14:00 Grupa Clowna zaprezentuje szereg animacji i zabaw z wykorzystaniem m.in. gigantycznych baniek, szczudeł, chusty Clanza, żonglerki i pantomimy. Członkowie grupy Kamo Kreatywne Warsztaty zapewnią gry, zabawy i atrakcje dla najmłodszych związane z magią, czarami i bajkami. Program artystyczny Magicznego Kabaretu Bruno dostosowany będzie do rożnych grup wiekowych. Będą elementy iluzji i kabaretu z wykorzystaniem różnego rodzaju gadżetów i przebrań.

Zakończenie wakacji w Mosznej to jedna z imprez organizowanych w ramach projektu "Opolskie atrakcyjne turystycznie dla rodzin", współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Radio Opole objęło imprezy z tego cyklu patronatem medialnym. Więcej informacji tu: Opolskie atrakcyjne turystycznie dla rodzin.

PROGRAM:

14:00 - rozpoczęcie imprezy, przywitanie gości, krótkie przedstawienie atrakcji
14:00-18:00 - Kamo Kreatywne Warsztaty – animacje artystyczne przez cały czas trwania imprezy
14:30-18:00 - Grupa Clowna – animacje i zabawy z wykorzystaniem m.in. gigantycznych baniek, , chusty Clanza, żonglerki, pantomimy. W programie także chodzenie na szczudłach i inne atrakcje dla najmłodszych.
15:50-17:00 - Magiczny Kabaret Bruno - program artystyczny, dostosowany do rożnych grup wiekowych. zawierający elementy iluzji i kabaretu z wykorzystaniem różnego rodzaju gadżetów i przebrań.
17:00 - 19:00 - Koncert Orkiestry Kameralnej pod batutą Mateusza Walacha
17:00 - 17:30 - Występ Kasi Wilk
18:00 - 18:30 - Występ Łukasza Zagrobelnego                                         ... GDZIE  TE  TŁUMY ?

 

Moszna bajkowo pożegnała lato

 

 Zobacz galerię zdjęć

 

Bajkowa aura otaczająca zamek w Mosznej, sprzyjała sobotniej imprezie skierowanej do całych rodzin. Pożegnanie lata przyciągnęło tłumy, na które czekało wiele atrakcji, głównie skierowanych do najmłodszych.

01 września 2014 06:00

 

 

Można było wziąć udział w walce robotów, zaprojektować i na drukarce 3D wydrukować swój projekt. Nie zabrakło występów artystycznych.

- Dzieci grają mecz robotami albo pokonują labirynt. Cieszą się, że mogą sterując robotem trafić piłką w bramkę. Jest duże zainteresowanie, dzieci też korzystają z druku 3D – mówi Tomasz Tomczak. – Przygotowaliśmy świat dziecka w którym mogą udowodnić swoje zdolności artystyczne, proponujemy im możliwość malowania na płótnie – mówi Krystyna, odpowiedzialna za strefę artystyczną.

- Malują motylka zrobionego z gliny. Staram się go przyozdobić go kolorami tak, aby przypominał lato i wiosnę – mówi Julia.  

Pożegnanie lata w Mosznej  zakończył występ Kasi Wilk i Łukasza Zagrobelnego.


KONTEKST ...

Marszałkowscy urzędnicy całkowicie zignorowali elementarną atrakcję turystyczną, a mianowicie : unikalny zabytkowy park z niezwykłym starodrzewiem, które stanowi harmonijne tło dla pałacowej architektury scalając ją malowniczo z krajobrazem. Park, to również rzadko spotykane gatunki drzew, krzewów, ptaków, ssaków ( ... bobry ) - miejsce, gdzie również w formie zabawy można zdobywać wiedzę oraz zachwycać się pięknem natury.

( Możliwe, że nikt nie zorganizował dzieciakom żadnego spaceru w trosce o psychikę naszych najmłodszych, które przebywając w prawdziwie zaczarowanym lesie, mogłyby nagle trafić ze świata baśni w ponury real, napotykając tuż obok romantycznej wyspy Wielkanocnej, makabryczne i szokujące  blokowisko - szpital  " ALCATRAZ " w mikroklimacie smrodliwego szamba i otoczeniu obumarłych drzew ).