Nie pierwszy to raz, posiadłość von Tiele-Wincklerów zostaje oddana do dyspozycji "Męskich Wiedźm", których wizyty zawsze pozostawiają po sobie niesmak i spustoszenie. Po każdej imprezie można było znaleźć w parku, wystrzelone z łuków i zagubione strzały, uzbrojone w gumowe końcówki ( "lewatywki" ) zamiast grotów. Niestety,  tym razem znowu pojawiły się w użyciu strzały zaopatrzone w ostre, stalowe, niebezpieczne ostrza. Pomimo formalnego zakazu wstępu na teren posiadłości, podczas trwania "wiedźminowej", dzikiej imprezy, nawet przypadkowe znalezienie się w otoczeniu pałacu może okazać się bardzo niebezpiecznie. Zagubione, ostre strzały są odnajdywane na terenie całego parku ( ... postrzelane, zabytkowe dęby ) oraz nikt nikogo nie uprzedza i nie ostrzega o powstałym w tym miejscu tak poważnym zagrożeniu ...

 

800_Wiedmin_igrce.JPG

"Siłownia" z zestawem sprzętu "gimnastycznego".

800_Ostrzeenie.JPG

... liczycie zdecydowanie na zbyt wiele ...

 

800_zadymiacz.JPG

"Zadymiacz"  ( niewypał ) odnaleziony pod cmentarzykiem von Tiele-Wincklerów.

 

           Programowo szokuje i sieje spustoszenie, zapraszana do Mosznej tzw. "szkoła wiedźminów", której adepci ( poprzednim razem ) urządzili sobie pod hrabiowską nekropolią wystrzałową ( dosłownie ), imprezową "zadymę", rozkopując przy okazji obrzeże schodów, prowadzących do nekropolii oraz pozostawiając na nich obrzydliwe, zielonkawe, żelowate "placki" ( nieznanej substancji ),  wypaloną miejscami trawą po fajerwerkach, resztki fajerwerków i dymnych świec. Nie można mieć żadnych wątpliwości, że " wiedźminolodzy" ( zupełnie świadomie i celowo ), dopuścili się wtedy barbarzyńskiego zbezczeszczenia miejsca pochówku hrabiowskiej rodziny, daleko przekraczając granicę dobrych obyczajów,  a przede wszystkim, wykazując brak elementarnej ludzkiej wrażliwości i zwykłego, zdrowego rozsądku.

 

800_2_x_PA097709.JPG

Niedopałek fajerwerku, fontanna dymna i ... wypalona trawa.

2_x_el_PA097720.JPG

 Nieznana, "żelowata" substancja chemiczna, która znajdowała się pomiędzy kępkami wypalone trawy oraz na schodach prowadzących do nekropolii.

800_pop_PA097782.JPG

 W miejscu wypalonej trawy pozostał również popiół po fajerwerkach o nieznanych właściwościach, który wraz z sianem może z czasem trafić do końskich żłobów w miejscowej stadninie koni..

800_el_PA097725.JPG

Bardzo liczne " placki z galarety" prezentowały się obrzydliwie ...

 

800_d_PA067689.JPG

"Mogiła" usypana przy schodach ( ... prawy, dolny róg zdjęcia ).

 

800_siownia_A_PA237940.JPG

Gdyby tę "zabawę" wymyśliły dzieci, znacznie łatwiej byłoby wywołać w sobie uczucie pobłażliwości ...

 

800_2_x_pl_PA097730.JPG

EFEKT SPALONEJ ZIEMI ...

 

 OPOLSKIE  ...  kwitnące ?

800_Opolskie_Kwitnace.Jpg

 

    Newsletter nr 24, 11.05.2017 r.

 

Ponad 57 mln zł na innowacyjne projekty firm.

... a w tym :


Opolskie Marki doceniają najlepsze firmy ...
Drewniany rower, Szkoła Wiedźminów, czy inteligentne żarówki LED nagrodzono tytułem Opolskiej Marki.

 

Trzeba przyznać, że wyróżniona Szkoła Wiedźminów oraz jej ewidentny sukces "kulturowo - rynkowy" zasługują na  "najwyższe uznanie", czego ewidentne dowody łatwo odnajdziemy w zabytkowym parku w Mosznej.