Pałacowi zarządcy łaskawie poinformowali, że " do wiosny" wstęp do zabytkowego parku w Mosznej będzie bezpłatny ... czy przypadkiem, w swej dobrodusznej wspaniałomyślności, nie przesadzili ?

 

Brama_na_acuchu.JPG

 

Zamek w Mosznej ma się nieźle

Dobra kondycja spółki Moszna Zamek, która administruje obiektem od października ubiegłego roku. Przez pierwsze trzy miesiące z usług noclegowych skorzystało ponad dwa tysiące osób.

 W zamku cały czas prowadzone są drobne remonty, wymienione zostały meble w części pokoi. Docelowo pałac chce zaoferować 100 miejsc noclegowych, w tym cztery apartamenty: zielony, czarny, biały i stylowy.

- Pogoda nam cały czas sprzyja, sezon turystyczny się wydłużył – informuje Łukasz Kosiński, kierownik działu marketingu i administracji zamku w Mosznej.

Wejście do zabytkowego parku do wiosny będzie bezpłatne. Trzeba jednak płacić za zwiedzanie zamku i udział w imprezach organizowanych w pałacu. Najbliższą będzie 18 stycznia I Bal Maskowy, tydzień później zorganizowane zostanie nocne zwiedzanie zamku z pokazami walk rycerskich. W lutym premiera sztuki działającego od niedawna w zamku Teatru Muzycznego Castello.

( 12 stycznia 2014 20:15  -  RADIO  OPOLE )

 

Ciekawe, jak zaprezentowałby się hotelowy sukces, wg. zamieszczonych poniżej standardowych kryteriów ?
ADR średnia stawka(netto) za pokój bez śniadania przychody netto ze sprzedaży pokoi / ilość sprzedanych pokoi
ADR ze śniadaniem średnia stawka (netto) za pokój ze śniadanie przychody netto ze sprzedaży poki i śniadań / ilość sprzedanych pokoi
REV PAR (z ang. RevPAR ? Revenue Per Available Room) Przychód na 1 dostępny pokój - wskaźnik pokazujący efektywność sprzedaży noclegów REV PAR= ADR * obłożenie
Obłożenie pokoi wskazuje procentową zajętość pokoi ilość sprzedanych pokoi / nominalna ilość pokoi (wyrażona %)
Obłożenie (miejsca) wskazuje procentową zajętość miejsc noclegowych ilość sprzedanych miejsc i / ilość dostępnych miejsc (wyrażona %)

 

 ... włos w zupie ( ? )

 

Gazeta.pl

 

 

 

 

Magda Gessler w Nysie i Mosznej

Magda Gessler - restauratorka, prowadząca telewizyjny program „Kuchenne rewolucje” przez cztery dni przebywała na Opolszczyźnie. Uzdrawiała jedną z restauracji w Nysie. Za bazę noclegową wybrała zamek w Mosznej.

30 stycznia 2014 21:00

 © (fot. Bogusław Kalisz / AFRO)Magda Gessler doceniła między innymi kunszt szefa zamkowej kuchni. W pomieszczeniach pałacu w Mosznej odbyło się znane z programów spotkanie integracyjne z pracownikami nyskiej restauracji.

Pobyt Magdy Gessler w Mosznej kierownictwo hotelu utrzymywało w tajemnicy.

- W programie zobaczymy między innymi nasz pałac, plenery, wnętrza oraz naszą załogę – mówi Tomasz Ganczarek, prezes spółki Zamek Moszna.

 

Magda Gessler w Mosznej. Będzie rewolucja?

 

 
Magda Gessler odwiedziła województwo opolskie. Zgłoszenie do programu „Kuchenne rewolucje” wysłali właściciele restauracji Bistro Pod Aniołami na nyskim rynku. Lokal istnieje tam od 20 lat i serwuje polskie dania.

Czy to się zmieni? Tego nie wiadomo, ale ogłoszono już, których kucharzy restauratorka przedstawiła jako wzór. Są to pracownicy Zamku w Mosznej. Nowy prezes już w zeszłym roku ogłosił, że ma aspirację, aby obiekt stał się popularną bazą hotelową.

W kwietniu pomieszczenia pałacu, a przede wszystkim jego kuchnia, zostaną zaprezentowane w jednym z odcinków programu. Pobyt Magdy Gessler utrzymywano w tajemnicy.

RADIO PARK 31.01.2014r.


AAA_Moszna_GESLER.jpg


„Poziomka” to znak jakości i wyróżnienie, przyznane zamkowej restauracji przez znaną restauratorkę Magdę Gessler.


Moszna znalazła się także w przewodniku „101 najlepszych restauracji i hoteli w Polsce” autorstwa Gessler.
Magda Gessler była w Mosznej na początku tego roku i już wtedy zachwyciła się zamkową kuchnią, a zwłaszcza przygotowywanymi przez kucharza gołąbkami. Ale nie tylko restauratorka chwali tę restaurację – na profilu społecznościowym zamku można przeczytać komentarze zadowolonych gości.

„Poziomka” jest wyróżnieniem przyznanym na dwa lata. Warto się starać, żeby ten sukces powtórzyć.
Gratulujemy!

                                                                                                             Moszna, dnia 05.08.2014r.

 

A może jednak, akurat z tą Magdą, dać sobie spokój ?

http://teleshow.wp.pl/title,Kuchenne-rewolucje-nie-pomogly-Restaurator-zamknal-lokal-teraz-ujawnia-kulisy-programu,tpl,3,wid,16384435,wiadomosc.html?ticaid=11226c

 

Castello_Maoszna.JPG

 

Moszna chce zarabiać     ( RADIO  OPOLE )

 

Na początku kwietnia, po zimowej przerwie, wracają opłaty za wstęp do zabytkowego parku w Mosznej. Nowa spółka administrująca zamkiem od jesieni ubiegłego roku, prowadzi rozmowy ze Stadniną Koni w Mosznej, dotyczące wzajemnego honorowania biletów wstępu na tereny przypałacowe. W parku wokół zabytkowego zamku rozpoczęły się już wiosenne porządki: gruntowna rewitalizacja głównej alei przeprowadzona zostanie jednak dopiero jesienią.
 

19 marca 2014 05:00

 

 © (fot. Bogusław Kalisz / AFR- Specjalistyczna firma zajmie się także niebawem przeglądem i leczeniem egzotycznych roślin w naszej oranżerii. O oranżerię dbamy właściwie przez cały roku. W parku wycinany samosiejki – mamy na to pozwolenie  - mówi Łukasz Kosiński, szef marketingu zamku w Mosznej.

 

Moszna stawMoszna staw

 

 

 

 

 

 

Kierownictwo zamku planuje w tym roku zorganizowanie wypożyczalni kajaków i rowerów wodnych w przypałacowym stawie.

Pojawi się także plac zabaw dla dzieci, natomiast przed głównym wejściem do pałacu uruchomiona zostanie letnia kawiarenka.

Najbliższą ciekawą imprezą organizowaną w Mosznej będzie 29 marca nocne zwiedzanie zamku

 

      Bogusław Kalisz