"MOSZNA - PARKOWANIE NA ZIELONYM" ,

pod  takim tytułem zgłoszony został produkt turystyczny przez B.M. DUBLET do konkursu na    NAJLEPSZY  PRODUKT  TURYSTYCZNY -  CERTYFIKAT OPOLSKIEJ  REGIONALNEJ  ORGANIZACJI  TURYSTYCZNEJ .  

 

                                                                                                                             

ZGŁOSZONY  PRODUKT spełnił warunki konkursu i został do niego dopuszczony,  uzyskując nawet uznanie w formie oficjalnych podziękowań  : " za szczególny wkład w budowę oferty turystycznej Śląska Opolskiego w 2010 roku."  Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mieli więcej czasu, przed przystąpieniem do konkursu, na zaprezentowanie jeszcze bardziej atrakcyjnej oferty. Pewnym problemem w ostatniej chwili okazała się sama definicja "produktu turystycznego", która w rozumieniu organizatorów bardziej powinna przypominać pojęcie "atrakcji turystycznej", co jednoznacznie  potwierdzają nagrodzone propozycje ...

( ...  poniżej,  w treści artykułu,  przedruk z Trybuny Opolskiej, szczegółowej informacji prasowej dot. wyników  konkursu ... )

OPIS  PRODUKTU TURYSTYCZNEGO :  "Moszna - parkowanie na zielonym"   >>>>>>>


 
Poznaliśmy największe atrakcje turystyczne

Opolszczyzny

Magdalena Pilor  ( Trybuna Opolska )

Dni Twierdzy Nysa, Międzynarodowe zawody drwali w Bobrowie, Ogród Zoologiczny w Opolu, Żółty szlak turystyczny złotych górników oraz Turystyka przyrodnicza na terenie leśnym Nadleśnictwa Zawadzkie otrzymały dziś certyfikaty Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

(fot. Sławomir Mielnik)

Dziś podczas konferencji w Muzeum Śląska Opolskiego zostały wręczone certyfikaty OROT dla najlepszego produktu turystycznego. Na konkurs nadesłano 22 zgłoszenia, które startowały w pięciu kategoriach: wydarzenie, impreza, obiekt,szlak i obszar.

- Spośród pięciu nagrodzonych, zostanie wybrana trójka, która będzie się zmagać w ogólnopolskiej edycji – mówi Piotr Mielec, dyrektor Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, organizator konkursu  – Poznamy ich w następnym tygodniu.

Certyfikatami OROT nagrodzono w kategorii:
> Wydarzenie: Dni Twierdzy Nysa
> Impreza: Międzynarodowe zawody drwali w Bobrowej
> Obiekt: Ogród Zoologiczny Opole
> Szlak: Żółty szlak turystyczny złotych górników w Głuchołazach
> Obszar ścieżka przyrodnicza na terenie leśnym nadleśnictwa Zawadzkie.

- Nie spodziewaliśmy się, że zostaniemy nagrodzeni – mówi Mariusz Wyszkowski, kierownik informacji turystycznej w Urzędzie Miasta w Głuchołazach, który został nagrodzony w kategorii szlak. – Jest to dla nas doskonała promocja. Mało kto wie, że na tych terenach było wydobywane złoto. Oprócz walorów rekreacyjnych, szlak ma także edukacyjne.

 

PARKOWANIE NA ZIELONYM  -  najkrótszy program pobytu w Mosznej

 

 

Produkt jest przeznaczony do zakupu przez klientów indywidualnych oraz grupowych, zarówno dla turystów ( z noclegiem )  jak i osób odwiedzających. Oferta zawiera następujący zestaw usług :

1. Parkowanie pojazdu  -  w miejscu wygodnym ( 200 m od centrum ), bezpiecznym (monitorowanym) z dostępem do kompresora, odkurzacza, urządzenia rozruchowego  oraz  prostych narzędzi.

2. Wypożyczalnia rowerów -  kompletne zestawy ( praktycznie nowych ) rowerów do jazdy w terenie, po drogach polnych i leśnych, rowery trekingowe, szosowe, przyczepki rowerowe do przewozu dzieci oraz bagażu, do dyspozycji również  rower z siedziskiem dla dziecka.

3. Pilot wycieczek - organizator turystyki - leśnik - pełna dostępność zarówno dla grup wycieczkowych, jak również dla klientów indywidualnych.

4. Informacja turystyczna - materiały informacyjne. Dostępne mapy szlaków rowerowych, widokówki, materiały promocyjne z okolicznych  gmin z opisem tras oraz atrakcji turystycznych.

5. Noclegi i  wyżywienie.  W wynajętym domku ( całorocznym ), lub w okolicznych gospodarstwach agroturystycznych  ( istnieje również możliwość skorzystania z usług hotelowych Stadniny Koni w Mosznej, lub  nawet Pałacu - Centrum Terapii Nerwic.

6. Program pobytu jest opracowywany indywidualnie a nawet doraźnie, wg. zapotrzebowania klienta. Zestaw podstawowy to "PULS NATURY" w rozbiciu na cztery pory roku, nastawiony na bezpośredni kontakt klienta z naturą w wyjątkowo zasobnym i cennym przyrodniczo, otoczeniu krajobrazowym wraz z zespołem pałacowo - parkowym, stadniną koni oraz całym kompleksem  Borów Niemodlińskich.

 JEST  W  CZYM  WYBIERAĆ !   Lokalna mapka Mosznej wraz z najbliższą okolicą  zawiera 50 szczególnie atrakcyjnych miejsc, począwszy od pałacu hrabiego aż po przykłady niezwykłych, niemal egzotycznych  okazów drzew i krzewów, a nawet stanowisko leśnych ... mrówek.

OFERTA  JEST SKIEROWANA  do następujących grup klientów :

-  rodzin z dziećmi, grup towarzyskich  (  wycieczka, wypoczynek sobotnio - niedzielny ),

- szkół  ( z opracowanym na zlecenie programem edukacyjnym, np. z historii i biologii ),

- pracowników  ze sfer zarządzania, administracji, instytucji finansowych - grup zawodowych narażonych w środowisku pracy na szczególnie wysokie napięcia, stres,  zdezaktywowanych,  zagrożonych chorobami cywilizacyjnymi  ( możliwość zorganizowania spotkania z psychologiem).