Trudno znaleźć lepszy i bardziej czytelny dowód na to,  jak doskonale, podczas każdej wycieczki w Mosznej, spisują się rowery, a szczególnie te z dodatkowym wyposażeniem... pełny komfort i relaks.

 

Korzystając z możliwości parkowania samochodu "na zielonym" (znaku ), uzyskuje się jednocześnie  dostęp do pełnego asortymentu rowerów, dopasowanych do gustów nawet najbardziej wymagających użytkowników. Posiadłość hrabiowska w Mosznej, to nie tylko pałac i otaczający go rozległy park, ale również kilkusethektarowy kompleks leśny, w otoczeniu pól, łąk i zadrzewień, pokryty gęstą siecią przejezdnych dróg gruntowych, doskonałych do zorganizowania atrakcyjnych i bezpiecznych  rowerowych wojaży. Można również podjąć skuteczny wysiłek pieszy ...

...  i demonstracyjnie ogłosić, że "zamek został zdobyty ! " Brak roweru znacznie wydłuża  zwiedzanie posiadłości, a limitowany czas oraz zapas energii,  bardzo ograniczają dostępność do jej najbardziej czarujących zakątków.

Aleja Dębowa biegnie wzdłuż  osi założenia pałacowo - parkowego, począwszy od przedpodwórza ( stadniny ), w kierunku południowym. Stanowi bezpieczny i wygodny szlak komunikacyjny do położonego tuż przy niej  hipodromu. W dalszej części przecina szosę prudnicką, przy bramie Gladiatorów, oraz zakotwicza posiadłość i spina z południowym kompleksie leśnym. Stanowi istotny odcinek trasy rowerowej, oznaczonej na lokalnej mapce jako duża  pętla południowa.

"Trojka" na trasie małej pętli południowej - asfaltowym odcinku z Mosznej w kierunku Urszulanowic.

Pełny zestaw w akcji ...

 ... wycieczka za jeden uśmiech !

Rowery z pomarańczowym proporczykiem bardzo często można spotkać na naszych szosach, parkowych ścieżkach, leśnych duktach i drogach śródpolnych. Dysponujemy również parą hybryd szosowych, które zdążyły już odwiedzić nie jeden raz Opole, Kamień Śląski, Górę Świętej Anny, jak również Góry Opawskie a nawet Kotlinę Kłodzką.

Dla dzieci, zdarzają się czasami   trudniejsze wybory, np.  pomiędzy rowerem a kucykiem - jednak z reguły, przy nieco dłuższym dystansie,  zdecydowanie bierze górę rowerek, rower z siedziskiem dla dziecka, lub z przyczepką.

Moszna, to jednak przede wszystkim wieś, znana nie tylko z przypałacowej hodowli koni.

W ogrodowym basenie zadomowiła się para kaczek - krzyżówek. W pełni wybarwiony wiosną kaczor, prezentuje się  imponująco.

 

Bardzo łatwo dostrzec w centrum Mosznej informację o miejscu parkowania "na zielonym".

                                                                   ZAPRASZAMY !