Egzekucja1.JPG

2019.05.24  ( 11:12 ). Szokuje "zamkowa rycerskość" młodych egzekutorów. Rzadko która strzała trafia w tarczę, natomiast bardzo wiele z nich uderza w pień pomnikowego dębu szypułkowego. Kora wokół tarczy posiada  widoczne ślady uszkodzeń, spowodowanych swawolną i niebezpieczną zabawą.

 

Egzekucja2.JPG

2019.05.29  ( 10:48 ).  Plakietka z godłem państwowym na pniu, nie wzbudza respektu i nie stanowi dla "rycerskiej" młodzieży żadnej przeszkody. Ciekawa jest obojętna postawa pedagogów, pod których opieką zabawiano się w egzekucję wiekowego dębu - pomnika przyrody.

 

Egzekucja3.JPG

2019.05.29  ( 10:48 )  Nie ma wątpliwości, ten dąb szypułkowy jest niezwykłym pomnikiem przyrody. Tym cenniejszym, że w pobliskim lesie akurat wyrżnięto jego bliskich współbraci, likwidując tym samym planowane od wielu lat  rezerwaty przyrody : "Popowicki Las" i "Urszulanowice" .

 

Egzekucja4.JPG

2019.05.29  ( 10:47 ). Widoczne okaleczenia, po bezmyślnej i fatalnej w skutkach zabawie ... . Zamiast pozorów zdobywania sprawności strzeleckiej, może byłoby warto  tzw. "zamek" ostatecznie nazwać ( ... poprawnie ) pałacem  a zamiast promocji zdziczałej, wojennej zabawy, zastanowić się nad uwrażliwieniem młodych ludzi na otaczające piękno oraz zająć się atrakcyjną formą jego prezentacji. Pałacowa architektura, historia i ocalałe resztki parkowego zadrzewienia, dają wyjątkową szansę na dobrze przemyślane, sensowne i mądre ukierunkowane zainteresowań młodych ludzi, chyba, że edukacyjnym celem jest destrukcja i unicestwianie piękna ... .

2017.08.30 WYDŁUBYWACZE PEREŁ