- kropka czerwona - duża, wskazuje na niezależną wieżę, lub sygnaturkę, zdecydowanie wyprowadzoną ponad szczyty dachów,
- kropka czerwona - mała, lokalizuje obecne w sąsiedztwie, lub włączone w konstrukcję wieży, elementy strukturalne, lub dekoracyjne, przypominające swym kształtem wieżyczki,
- kropka zielona - mała, określa element konstrukcyjny, który trudno nazwać wieżyczką, ale zdecydowanie wyróżnia się w połaci dachowej i mógłby zostać uznany, jako dekoracyjny element zadaszenia, możliwy do skojarzony z kształtem wieży.
1. Południową rotundę z 1. wieżyczką - przybudówką w szczycie.
2. Wschodnią dominantę, bogato przyozdobioną 4. wieżyczkami w zwieńczeniu, jak również 4. wieżyczkami wokół zadaszenia i 2. wspornikami narożników ścian na poziomie "żubra".
3. Ogrodową, praską ( czworościan ) z 1. ozdobnikiem nad oknem mansarowym oraz 2 wsporniki ścian ( szczyt dachu wieży dopełnia, centralnie, sygnaturka ).
4. Tarasowa rotunda ( bez ozdobników ).
5. Myśliwska z 4. wieżyczkami wkoło zadaszenia.
6. Północna z 4. ozdonikami w zadaszeniu.
W części centralnej pałacowego zadaszenia oraz południowej, strome płaszczyzny dachu spinają 2 sygnaturki, które przypominają szczytowe wykończenia wież, typowe dla dzwonnicy.
Tak więc, pałac posiada w sumie 8 niezależnych konstrukcji, które bez żadnych zastrzeżeń można zaliczyć do wież, podobnie jak i 26 ozdobników, przypominających swym kształtem wieżyczki, występujące w różnych miejscach, pełniąc zarówno funkcję wzmacniającą konstrukcję ścian, jak również wyłącznie dekoracyjną. Rozległe powierzchnie dachów dodatkowo przyozdabiają drobne detale ( nawiązuące do sąsiednich wież ), których doliczono się dokładnie 10.
Zdjęcia wykonali : Eryk Pakosz ( zimą ) i Tomasz Pustiowski ( pozostałe ).