Możliwość wypożyczenia rowerów w Mosznej staje się niezbędna dla coraz większej liczby odwiedzających oraz warunkiem koniecznym, przy szerszej penetracji niezwykle rozległej posiadłosci harabiego. Proponowana przy okazji możliwość przejażdżki drezyną, najpierw wywołuje ogromne zaskoczenie i niedowierzanie, które bardzo szybko ( ... w trakcie jazdy ), przekształca się w spontaniczną radość, a nawet ... entuzjazm ( każdy z pasażerów otrzymuje oryginalne, kolejowe bilety, drukowane na kartonikach ).  Eskapada drezynowo - rowerowa, którą proponujemy w Mosznej, cieszy się coraz większym powodzeniem i zawsze pozostawia uczestnikom niezatarte wspomnienia.

 

Przejażdżki drezyną odbywają się na trasie Moszna - Krobusz. Większość trasy przebiega wzdłuż dróg lokalnych ( 409, 414 ), gdzie pojawienie się na torach drezyny wywoływałuje prawdziwą sensację wśród przejeżdżających kierowców .

 

Dzięki naszym Drezyniarzom, pohrabiowska, zabytkowa linia kolejowa przebiegajaca przez Moszną, kolejny raz ożyła, sprawiając wszystkim uczestnikom imprezy sporo radości. Przy każdej, podobnej okazji, niemało satysfakcji pozostaje organizatorom, którzy włożyli ogrom pracy w porządkowanie torów, aby można było przywrócić ich funkcję użytkową i kolejny raz okazało się, że ich praca nie poszła na marne. 

 

Dr_C_800.JPG

===================================================================

  WYCIECZKA ROWEROWA DO REZERWATU PRZYRODY URSZULANOWICE

 

Trudno dziś przewidzieć, jakie będą dalsze losy tej przepięknej buczyny, ponieważ nadal nie została ona ostatecznie i oficjalnie uznana, jako rezerwat przyrody. Buki występują tutaj w zgodnym towarzystwie  potężnych dębów i jodeł, jak również daglezji zielonej, choiny kanadyjskiej oraz sosny limby ( na obrzeżach ). W tych wyjątkowych warunkach, buki i jodły trafiły na siedlisko w którym  doskonale się odnawiają, pomimo tego, że teren jest otwarty i całkowicie dostępny dla zwierzyny. Klimat buczyny urszulanowickiej, szczególnie jesienią, jest niezwykle dostojny:  półmrok, stonowana paleta barw i ogromne pnie starych drzew,  stwarzają niepowtarzalną atmosferę powagi i malowniczego piękna. To również dlatego,  jest ona stałym punktem programu wszystkich, ambitnych wycieczek pieszych i rowerowych.

 

Nie można zapomnieć, że dla wielu uczestników, również i tym razem, wycieczka była świetną okazją do grzybobrania.