Dzień Dziecka w Mosznej

Osiem różnych imprez, w ośmiu różnych miejscach Opolszczyzny odbędzie się w ramach cyklu „Opolskie atrakcyjne turystycznie dla rodzin”. Pierwsze wydarzenie już w sobotę 24 maja przy zamku w Mosznej. Będzie to rodzinny festyn z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Początek festynu o godz. 14:00. Kolejna impreza w niedzielę 25 maja w Krasiejowie.

16 maja 2014 14:50

 

Sobotni festyn w Mosznej będzie okazją do rodzinnego spędzenia wolnego czasu w malowniczej okolicy. Atrakcji dla dzieci przygotowano mnóstwo. Będą nie tylko gry terenowe, pokazy walk rycerskich, zabawy integracyjne, ale także warsztaty ginących zawodów. Dzieci będą miały okazję samodzielnie wykonać rzeźby, biżuterię, czy odlewy z gipsu. Nie zabraknie zabaw sportowych, m.in. z wykorzystaniem gigantycznych piłkarzyków. Do woli będzie można korzystać z trampolin i dmuchanych zjeżdżalni.

W programie także akcent artystyczny. Na scenie pojawią się wokaliści z Opolskiego Studia Piosenki, którzy zaśpiewają piosenki z bajek i filmów Walta Disney'a. Wystąpi również Beata Bednarz z uczestnikami programu „The Voice of Poland", prezentując polskie i światowe hity w orkiestrowych aranżacjach. Gwiazdą wieczoru będzie Marcin Wyrostek - wirtuoz akordeonu, zwycięzca drugiej edycji programu „Mam Talent".

Z kolei w niedzielę 25 maja majówką otwarty zostanie sezon w krasiejowskim JuraParku. Będą występy muzyczne i kabaretowe, gry i zabawy prowadzone przez profesjonalnych animatorów. Do dyspozycji uczestników będzie ogromny plac zabaw, Park Rozrywki i wiele innych atrakcji. Szczegóły już wkrótce.

Organizatorem wydarzeń jest Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Radio Opole objęło imprezy patronatem medialnym O szczegółach kolejnych będziemy informować.

Oprac. Agnieszka Lubczańska  RADIO OPOLE

 

Koncerty w Mosznej

 

 
6 koncertów odbędzie się podczas jubileuszowego XXX Muzycznego Święta Kwitnących Azalii w Mosznej. Wszystkie odbywać się będą w pomieszczeniach pałacowych. Festiwal startuje 29 kwietnia i potrwa do 31 maja.

18 kwietnia 2014 18:30

 

 © (fot. Bogusław Kalisz / AFRO)- Pierwsza wystąpi Grupa MoCarta – informuje Łukasz Kosiński z działu marketingu zamku w Mosznej.

- Liczymy, że do rozpoczęcia festiwalu nasze azalie już zakwitną. Koncerty odbywać się będą naszej galerii stanowiącej teraz salę koncertową, także w bibliotece. Na razie nie posiadamy zadaszenia, które moglibyśmy ustawić na dziedzińcu w razie niepogody – dodaje Kosiński.

 

 

2 maja wystąpi kwartet smyczkowy Elsner Ensamble, 9 maja Apotheosis, 16 maja na fortepianie zagra Monika Rosca, odtwórczyni roli Nel w filmie „W pustyni i w puszczy”. Z kolei 30 maja zaplanowano występ big bandu „Pop Rock Soul Jazz”, natomiast na zakończenie festiwalu 31 maja publiczności zaprezentuje się w operetce Teatr Muzyczny Castello.