Od kilku lat podejmowano wielokrotne próby odbudowy kościelnych schodów w Mosznej, niestety, bezskutecznie. Dopiero we wrześniu 2013 r. ostatecznie podjęto decyzję, dokonano uzgodnień z wykonawcą oraz rozpoczęto niełatwe technicznie, czasochłonne i skomplikowane prace.

 

Schody kościelne przed przystąpieniem do remontu.

 

W trakcie wykonywanych robót ( 10.09.2013r. )

 

Zdecydowany postęp prac ( 12.09.2013r.)

 

Prace wykonywane w dniu 18.09.2013r.

 

28 września 2013r.  Prace powoli dobiegają końca - ich efekt już jest imponujący !

 

W dniu 08.10.2103r. cała powierzchnia schodów, stpnie, spoczynki i taras zostały już wykończone. Dlatego prace skoncentrowano na obmurowywaniu powierzchni bocznych, które również zostaną obłożone płytami granitu. Pozostaną wtedy do zamontowania tylko ocynkowane poręcze.

 

22.10.2013r. Zakończono ostatecznie prace murarskie ( wykończenie boków granitowymi płytami ). Niestety, pracownicy dosyć wcześnie zakończyli dzisiejsze prace i natychmiast odjechali z placu budowy. Nie udało się więc wykonać żadnych końcowych zdjęć z ich udziałem, na których "wieńczyliby swe dzieło" ostatnim pociągnięciem szpachli. Praca remontowaniu schodów była niezwykle mozolna i pełna niespodzianek, jednakże jej efekt okazał się wspaniały ! Dziękujemy !