Moszna - kosmiczna gra w kulki  ( projekt grupy 0007 )

 

Projekt wykorzystania zasobów Mosznej do organizacji i budowy pola golfowego jest unikalnym i bezcennym przykładem pełnowymiarowej głupoty, która w przeróżnych odmianach, stadami przewijała się w trakcie podejmowania decyzji o zagospodarowaniu posiadłości von Tiele-Winckler' ów w Mosznej.

W tak niezwykle złożonym problemie, zaprezentowano niebotyczny poziom ignorancji, co również, przy podejmowaniu ostatecznych decyzji, musiało zaskutkować fatalnymi konsekwencjami : dewastacją zabytkowego parku i lokalizacją koszmarnej, pawilonowej inwestycji na stawie Hubertus.

Notatki na dokumantach świadczą również o tym, że projekt został potraktowany przez urzędnicze grono zupełnie poważnie, jako możliwy do realizacji, łącznie ze wskazaniem kooperantów, którzy powinni wziąć udział w jego realizacji.

Forma złożonego projektu, struktura, zastosowane zwroty, naiwna, banalna treść,  świadczą jednoznacznie o jego obcym pochodzeniu, podobnie jak i tajemniczy kryptonim grupy autorów  "0007", pod którym wstydliwie ukryli się jego twórcy ( ... z kraju związkowego Rheinland Pfalz  ? ).